facebook

Mam w domu psa i kota, chciałbym mieć teraz jeszcze chomika, co mam zrobić, by zapewnić wszystkim komfort i by się jak najszybciej zaprzyjaźniły?

Dodane 12.03.2017 autor: Monika BuzaSłów kilka o trudnych początkach kontaktów chomik-kot

Kot lub pies , który nie znał wcześniej chomika będzie nim żywo zainteresowanym, co może być przykre w skutkach zarówno dla chomika jak i śmiałka który go niepokoi. Kot chcąc się dostać do klatki z chomikiem, może go bardzo zestresować lub co gorsze zrobić mu krzywdę. Chomik tez nie pozostaje dłużny i może dotkliwie pogryźć oprawcę. Warto, aby klatka z chomikiem stała w odizolowanym miejscu, gdzie nie będzie narażony na częste wizyty innych zwierząt. Klatka nie może stać w przeciągu, ani w miejscu zbyt dusznym np. obok kaloryfera. Należy ja także postawić tak aby nie miała możliwości spaść.

Chomiki preferują pokarm ziarnisty z dodatkiem świeżych warzyw i owoców. Najlepiej podawać im gotową mieszankę dla chomików i uzupełnić ich menu o kawałeczek jabłka, marchewki, gruszki. Proszę wystrzegać się podawania potraw wzdymających jak kapusta , kalarepa. rzodkiewki. Świeży ogórek czy sałatę można podawać raz w tygodniu w małej ilości.


Zadaj pytanie naszemu ekspertowi: